Have an account? Login | New to Lomography? Register | Lab | Current Site:

Svetoví velikáni v pestovaní vína

Na počesť predstavenia novej Champagne edície prinášame zoznam troch veľmocí svetovej produkcie vína.

Pri čítaní tohoto krátkeho článku si nalej pohárik svojho obľúbeného vína a pripi si s nami na tieto krajiny! Nazdravie!

FRANCÚZSKO

Francúzsko je suverénne najväčším producentom vína. Pochádza odtiaľ veľké množstvo odrôd napríklad taký Cabernet Sauvignon, Chardonnay, či Pinot Noir, rovnako ako výrobné procesy a štýl akým sa víno adaptovalo v iných krajinách. Francúzi sú tiež známi pre svoju gastronómiu, preto nie je žiadnym prekvapením, že ako prví prišli s kombináciami rôznych vín a jedla.

TALIANSKO

Väčšina ľudí si vinicu predstavuje ako z talianskeho filmu. Nádherná scenéria sviežich toskánskych svahov, prípadne iného talianskeho regiónu. Má to jeden prostý dôvod. Taliansko má totiž jedny z najstarších viníc na celom svete!

ŠPANIELSKO

Španielsko má viac ako 2.9 nilióna akrov (viac ako 1.17 miliona hektárov) viníc, čo ho robí svetovou jednotkou v pestovaní na najväčšej ploche.Je tretím najväčším producentom vína, po Francúzsku a Taliansku. The Španieli najradšej opisujú svoju výrobnú techniku slovíčkom elaborar (pripravovať) miesto zaužívaného fabricar (vyrábať). Súvisí to s názorom, že vinár sa skôr stará o samotné pestovanie ako o výrobu.

Informácie čerpané z French wine, Italian wine, Spanish wine a List of Wine-Producing Countries article on WIkipedia.

Vychlaď šampanské a zabávaj sa s priateľmi a našími novými Champagne Edition foťákmi, zabalenými v korku. Dosutpné aj v našom Online Shop!

napísal/a geegraphy a preložil/a tomasgal

No comments yet, be the first

Read this article in another language

Originálna verzia článku bola napísaná po: English. Dostupný je aj po: Spanish, Deutsch & Português.