Have an account? Login | New to Lomography? Register | Lab | Current Site:

Spomienky na minulé leto: Moja cyklotúra okolo Bodamského jazera

Tento rok v auguste som sa vydal na cyklotúru okolo Bodamského jazera, obkoleseného tromi štátmi (Rakúskom, Švajčiarskom a Nemeckom). Bol horúci týždeň s teplotami, ktoré často prekračovali 35°C, a ja som si užíval plávanie v jazere a oddych na malebných plážach.

Na zdokumentovanie mojej cyklotúry po Európe vzal Smenu 8M a Superheadz White Slim Angel (klon Vivitaru UWS). Prvý deň cesty (piatok 17. augusta) som z môjho mesta Como šiel na stanicu Chiasso, kde som nastúpil na priamy vlak do Schaffhausenu.

Photo by sirio174

Tu som odštartoval moje nové dobrodružstvo na horskom bicykli. Poobede som dorazil do Dachsenu a Neuhausenu, aby som si pozrel nádherné vodopády na Rýne.

Photo by sirio174

Podvečer som sa vydal na východ do kúzelného stredovekého mestečka na Rýne menom Stein am Rhein (viď foto dolu). Na bicykli som prešiel 55km.

Photo by sirio174

Druhý deň (18. augusta), som cestoval popri švajčiarskom brehu jazera a nafotil som veľa zaujímavých záberov. Prvý bol fotený pár kilometrov za Stein am Rhein, kde je vodná základňa so zameraním pre vodných lyžiarov!

Photo by sirio174

Na obed som si spravil krátku prestávku v Kostnici, najväčšom nemeckom meste na Bodamskom jazere. Na fotke dolu vidíte krásne kvety vo verejnom parku neďaleko prístavu:

Photo by sirio174

O pár kilometrov neskôr som bol v Kreuzlingen, kde práve vystupovala dychovka:

Poobede som si oddýchol na verejnej pláži neďaleko Kesswilu, kde som sa zrelaxoval pri joge.

Photo by sirio174

Nasledoval kopec vtipných skokov do vody, ako predvádzajú chlapci tu!

Photo by sirio174

Večer som dorazil do Rorschachu, a predtým než som sa dal hľadať ubytovanie som si prezrel skvelé sochy z piesku:

Photo by sirio174

Tu som odfotil pár záberov z oddychovej hry na tráve (ešte raz vďaka chlapci a dievčatá za povolenie fotiť!)

Photo by sirio174

V tento deň som na bicykli urazil 73 km. Ďalší deň som ešte doobeda prekročil rakúsku hranicu a na obed som sa krátko zastavil v Bregenzi. V ten deň bolo neskutočne horúco!

Photo by sirio174

Keďže bolo neskutočne teplo, utiekol som z centra mesta na pokojné pláže v Lochau, kde som si užil chládok stromov, skočil do vody a následne som si v jazere aj zaplával.

Poobede som dorazil do Lindau, nemecké mesto na ostrove v jazere, kde som si spravil pár fotiek v historickom centre:

Photo by sirio174

Pred večerou, po 65km na bicykli som sa zastavil v Langenargene, tichom meste na nemeckej strane Bodamského jazera.

Photo by sirio174

Ďalší deň (20. augusta) som odišiel z Langenargenu a pokračoval do Friedrichshafenu, mesta známeho svojím vzducholodným múzeom. Niekoľko kilometrov od mesta som na oblohe zbadal dve vzducholode!

Photo by sirio174

Cyklotrasa pokračovala smerom na Meerburg, popri brehu známom svojimi vinohradmi. Tu som sa zastavil na občerstvenie a potom som pomaly pokračoval smerom k Überlingenu. V skoré popoludnie som sa zastavil v Hornom Uhldingene, kde som na verejnej pláži strávil najteplejšie hodiny dňa.

Po hodinovej pauze som dorazil do Slippingenu. Tu som sa na pár kilometrov vzdialil od jazera a nasmeroval si to do Radolfzellu, kde som zatastavil asi o siedmej večer. Dnes som prešiel 73 km.

21. augusta som urazil poslednú časť Bodamskej cyklotúry. Z Radolfzellu som šiel do mesta Wallihausen a potom na prekrásny ostrov Mainau.

Na obed som opäť prešiel cez Kostnicu a šiel som na kláštorný ostrov Reichenau, ktorý je zapísaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO (viď foto dolu).

Odfotil som tu zopár krásnych divorastúcich kvetov! Poobede som bicykloval smerom k Allensbachu, kde som si urobil prestávku v parku.

Photo by sirio174

Potom som sa vrátil do Stein am Rhein, kde som po 90km cesty prenocoval. Nasledujúce ráno som si vzal vlak do Schaffahusenu:

Po krátkej pauze, počas ktorej som si prezrel centrum mesta, som naskočil na ďalší vlak, tentokrát domov! Tu je (opäť) vodopád na Rýne, táto fotka bola urobená z vlaku!

Photo by sirio174

Nakoniec ešte pocta vynikajúcim švajčiarskym železniciam, ktoré cykloturistom ponúkajú skvelé služby!

Photo by sirio174

Nasadnite na bicykel a objavujte svet!

napísal/a sirio174 a preložil/a sharkteeth

No comments yet, be the first

Kde je to?

Obľúbené fotky z okolia – viac

Read this article in another language

Originálna verzia článku bola napísaná po: English.