Have an account? Login | New to Lomography? Register | Lab | Current Site:

Japonské mesto duchov zachytené na film Riccarda Parentiho

Vždy som veril, že každé mesto na svete má svoje ruiny a opustené budovy, miesta, ktoré sú zabudnuté a ignorované, ale vždy plné vlastných príbehov. A potom sú tu takisto mestá duchov - celé mestá, ktoré kedysi dýchali životom, ale teraz sa plynutím času rozpadávajú a hnijú. V Tokiu žijúci taliansky fotograf zachytil populárne mesto duchov v Japonsku a musím povedať, že tieto fotografie sú vážne fascinujúce.

Hnijúce domy, chátrajúce budovy, neporiadok v izbách, steny stále zahalené ošupávajúcou sa omietkou. Opustené budovy sú väčšinou zdrojom pre nočné mory a horory, ale v každom meste, v ktorom sa nachádzajú, je vždy aspoň jeden alebo dvaja fotografi, ktorých zaujíma objavovanie týchto opustených miest a sú pripravení preskúmať každý kút a škáru v strašidelných budovách. My, ktorí sa neodvážime pozrieť cez okná týchto opustených budov, môžme ďakovať týmto odvážnym dušiam, ktoré kŕmia našu zvedavosť s ich podmanivými fotografiami.

Jeden takýto fotograf je Riccardo Parenti, art director a fotograf z Talianska, ktorý momentálne žije v Tokiu. Jeden z jeho terajších projektov je fotografovanie slávneho mesta duchov Nichitsu, opusteného banského mesta vzdialeného asi tri hodiny od Tokia.

Nichitsu sa nachádza vo vzdialenom Chichibu, hornatom regióne severovýchodne od Saitama Prefecture a v jeho rozpuku v roku 1965 bolo domovom pre zhruba tritisíc ľudí. Avšak, keď združenie Nichitsu Corporation (ktoré v roku 1937 kúpilo bane) zanechalo v roku 1978 banskú činnosť, obyvatelia začali mesto opúšťať. Urban exploreri hovoria, že v tejto oblasti pokračuje malé ťaženie vápenca, ale mesto ostáva naďalej opustené .

Parentiho fotografie fotené na Mamiyu 7 a Kodak Ektar 100 zobrazujú malebné mestečko na svahu kopca, ktoré malo všetko, čo jeho obyvatelia potrebovali: pohodlné domy a byty, poštu, radnicu, školu či nemocnicu. V mnohých odfotených izbách sa stále nachádzajú osobné veci obyvateľov, ktoré zanechávajú mestu charakter a strašidelné vibrácie.

Kým budeme čakať na Parentiho ďalšie zábery z Nichitsu, môžme si pozrieť klip, ktorý nám ukazuje toto strašidelné, ale napriek tomu zaujímavé mesto duchov:

Boli ste niekedy v opustenej budove alebo dokonca v meste duchov? Zdieľajte s nami svoje fotografie a príbehy alebo zanechajte komentár!

Všetky informácie z tohto článku pochádzajú od Koi Koi Koi a Haikyo.org.

napísal/a plasticpopsicle a preložil/a kate21

No comments yet, be the first

Read this article in another language

Originálna verzia článku bola napísaná po: English. Dostupný je aj po: Nederlands, Spanish, Italiano, Türkçe & Français.