Have an account? Login | New to Lomography? Register | Lab | Current Site:

Krása nájdených filmov

Po tom, čo som čítal kopec článkov o "zabudnutých filmoch", som sa konečne dostal k nejakým svojim. Kúpil som si novú analógovú hračku a objavil som v nej použitý film. Rozhodol som sa ho vyvolať a musím vám povedať, som veľmi spokojný s výsledkami z fotolabu.

Počas návštevy Fotografica festivalu v Nieuwegein (je to v Holandsku), ktorý sa koná každý polrok, tento Kodak Duaflex mi padol do oka. Vyzeral, že je v v celkom dobrom stave, s čistou šošovkou a haľadáčikom, za pätnásť Euro. Pokecal som trochu s predavačom a dohodli sme sa, že za desať je môj, takže to bola ľahká voľba. O pár minút neskôr som si uvedomil, že som sa nepozrel dovnútra môjho nového fotoaparátu. Otvoril som ho a na moje veľké prekvapenie bol vnútri ukrytý použitý film.

Ukázal som stratený film mojim lomografickým kamošom a Sibel sa ponúkol, že ho odnesie do LomoLabu. Pomyslel som si, že to nie je zlý nápad a o týždeň neskôr som dostal výsledky: zaujímavé staré čiernobiele fotografie zobrazujúce každodenný život v krásnom prostredí. Vďaka zopár kontaktom na Facebooku som zistil, že zábery sú z Belgicka – podľa citadely v Dinant na juhu Belgicka a pár ľuďom, ktorý vyrábali čipky v Bruges. Ako sa tak pozerám na autá, tipujem, že fotografie boli spravené v 50. rokoch, ale nie som si tým úplne istý. Ak viete pomôcť, napíšte do komentárov.

Tieto zábery majú okolo seba osobitú Lomoauru a vyzerá to, že boli fotené od boku. Páčia sa mi! Takže už chápete, že toto bude prvá vec, ktorú budem hľadať na ďalšom festivale, second hand obchode alebo bazáre.

napísal/a bbijlhout a preložil/a no-me5555

No comments yet, be the first

Read this article in another language

Originálna verzia článku bola napísaná po: Nederlands. Dostupný je aj po: Spanish, Deutsch, Italiano & English.